Od Medycyna pracy Wrocław

Widzenie obuoczne kierowców zawodowych Zez Witam chciałem zapytać o pewną sprawę Chodzi o kategorie c+e- sprawa wiadoma jest ze jeśli chce sie jeździć jako kierowca - zawodowy - trzeba przejść psychotesty i świadectwo kwalifikacji zrobić. • Mój problem jest taki, że...mam pewną wadę wzroku - zez - niewielki prawie niewidoczny.
 • Ale jednak- kiedyś jak szedłem - do wojska- miałem być wcielony na czołgistę - robiłem badania na Montelupich w Krakowie - wszystkie testy przeszedłem - - no prawie - stereoskop - mnie zdradził- na tym urządzeniu wyszła moja wada, bo no odległości prętów trochę się różniły -powiedzmy nie były w równej linii- i ostatecznie przesądziło to o tym ze czołgistą nie bylem - tylko amunicyjnym. Tak na marginesie- zapisując sie na kategorie "c"- lekarz wybadał moja wadę i przepisał okulary korekcyjne- - Chciałem zapytać czy jak sie nie przejdzie pozytywnie badania na stereoskopie - to czy dostanę pozwolenie na prowadzenie tira- zawodowo - czy można jakoś w okularach to zaliczyć czy jak? Czy to zupełnie dyskwalifikuje mnie i powinienem - zapomnieć o Tirach- i szukać innego zajęcia- bardzo proszę o odpowiedź- Bo nie wiem czy w takim wypadku jest sens zapisywać sie na kurs prawa jazdy kat. c+e- żeby tylko było wbite, że mam prawko - a jeździć jako już kierowca w zawodzie no nie mogę- Czy to znaczy, że nawet w okularach nie będę mógł być kierowca zawodowym? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!!! Odpowiedź

  • Widzenie obuoczne czyli stereoskopowe jest niezbędne dla kierowcy zawodowego.
  • Jest ono sprawdzane zarówno podczas rutynowego okresowego badania okulistycznego, jak i tzw psychotestów dla kierowców. Przy braku widzenia obuocznego, odradzam Panu kurs prawa jazdy kat c e, bo nawet w przypadku tzw " załatwienia pozytywnego orzeczenia " będzie Pan miał kłopoty z jego przedłużeniem, nie mówiąc o zagrożeniu dla ruchu drogowego przy jeździe Tirem. Sprawdź - zasady lekarskie. na bezterminowe we Wrocławiu. a widzenie obuoczne - stereoskopowe. Zapraszam kierowców na badanie widzenia obuocznego przez lekarza okulistę oraz w ramach badań psychotechnicznych [na stereometrze] do swojego gabinetu lekarskiego we Wrocławiu. Zasady badania wzroku i widzenia barwnego do sprawdzenia Wrocław zaprasza serdecznie Witam serdecznie mam takie pytanie:

   • Czy jeżeli kierowca, który jeździ lub jeździł zawodowo, nie przejdzie pomyślnie badań psychotechnicznych , chodzi mi tu szczególnie o badanie na STEREOSKOPIE (patyczki) raczej nie będzie mógł już jeździć zawodowo , ale czy będzie mógł jeździć zwykłym samochodem na kat.B (własnym)? oraz jakie są normy przy badaniu na stereoskopie czy (patyczki) muszą być ustawione idealnie, czy dopuszczona jest minimalna granica tolerancji wyniku?
   • dziękuje za fachową odpowiedź pozdrawiam Marcin -

   • Do prowadzenia amatorskiego widzenie obuoczne nie jest wymagane . Normy zależą od rodzaju stereoskopu, pewna tolerancja jest dopuszczalna.
   • Domowy test badania wzroku

Podziel się: