• Prawo jazdy od 17 lat - 2013 rok rejestracja na kursy prawka we Wrocławiu tel. kom.: 48 717 181 922
  biuro.euforia@gmail.com

   

  Pytanie Jaki jest wymagany wiek aby zdawać na prawo jazdy kategorii A i B ? Słyszałem, że mają się zmienić przepisy i czy będzie można zdawać od 17 lat.

 •  
 • Ostatnia szansa na kurs prawa jazdy - motocykl A2 od 18 lat?
 • Kategoria A na ciężkie motocykle jest już od 24 lat !! Odpowiedź W chwili obecnej kwestię tą reguluje Artykuł 90 Kodeksu drogowego, który określa wiek wymagany dla poszczególnych kategorii * 16 - lat dla kategorii A1, B1, T [praktycznie mało kto jeździ tymi pojazdami (typu Smart), z wyjątkiem kierowców traktorów ]
  Od Pracownia Psychologii Transportu we Wrocławiu

  * 18 - lat dla kategorii A, B, B+E, C, C+E, C1 lub C1+E * 21 - lat dla kategorii D, D+E, D1 lub D1+E (wyjątkiem są żołnierze zasadniczej służby wojskowej z prawem jazdy kategorii B; mogą oni uzyskać prawo jazdy kategorii D lub D1 w wieku już19 lat - lecz od 2010 roku armia ma być zawodowa) Wynika z tego jednoznacznie, że wymagane jest 18 lat  dla kat. A i B. Pewnym rozwiązaniem jest [za zgodą rodziców] rozpoczęcie kursu w wieku 17 lat i 9 miesięcy i zakończenie go egzaminem państwowym, dokładnie na swoje 18 urodziny. Nic nie słyszałem na temat zmiany przepisów i prawie jazdy od 17 roku życia. W najlepszych szkołach nauki jazdy, które obsługuję uzyskasz pełną informację na ten temat. Badam wiele osób mających prawie ukończone 17 lat, które zdają potem bez problemów egzamin państwowy.


 • Sam w 1981 roku zdałem prawo jazdy w wieku 17 lat [stare przepisy] i uważam, że im szybciej tym lepiej. Jeździłem już wtedy po bocznych drogach od 16 roku życia.

  Problemem kierowców zaczynających w późniejszym wieku jest często strach przed jazdą. Nawet po zdanym egzaminie i otrzymaniu prawa jazdy w ogóle nie jeżdżą. Wtedy tylko prawo jazdy można oprawić sobie w ramkę. Uwaga według pewnych informacji prasowych są ma być podwyższony drastycznie wiek na kat A. " Prawo jazdy na motocykl nie dla małolatów: można będzie na nie zdawać po 24. urodzinach - publikuje piątkowe [ 14 marzec 2008] "Metro". Nowe prawo zacznie obowiązywać już tego lata! " Podobne zmiany obowiązują już kierowców autobusów- od września 2008 dodatkowy kurs szkoleniowy 280 godzin


Naprawdę warto się pośpieszyć z kursem na te kategorie prawka !! Niestety planowane są zaostrzenia wiekowe

prawo jazdy na auto od 16 lat 2013

Prawo jazdy od 17 lat Wrocław

Podziel się: