Najnowsze zasady wystawiania zwolnienia z Pasów zobaczysz na filmie poniżej:

Pasy bezpieczeństwa orzeczenie lekarskie Posiadam zaświadczenie lekarza specjalisty o przeciwwskazaniu do używania pasów bezpieczeństwa podczas kierowania samochodem. Ostatnio dowiedziałem się, że takie zaświadczenie musi być wydane przez lekarza orzecznika.
Znalazłem Pana stronę na której dowiedziałem się , że jest Pan upoważniony do wydawania takich zaświadczeń. Proszę o podanie informacji jakie dokumenty będą mi potrzebne w celu uzyskania powyższego zaświadczenia. Z poważaniem Zbigniew Odpowiedź Orzeczenie lekarskie [ o przeciwwskazaniu do jazdy w pasach bezpieczeństwa] jest wystawiane na podstawie stosownego paragrafu Kodeksu drogowego. Orzeczenie może być terminowe lub bezterminowe.

  • W przypadku wskazań lekarskich proszę kierowców o przedstawienie posiadanej dokumentacji medycznej.
  • Rejestracja tel 601 775 123 . Koszt wystawienia orzeczenia oraz cena badania - 250 zł

Orzeczenia / nie zaświadczenia/ są wydawane wyłącznie po badaniu w moim gabinecie - nie ma tzw "wysyłki internetowej'.

Witam serdecznie. Jestem policjantem ruchu drogowego i nurtuje mnie pytanie dotyczące orzeczeń o przeciwwskazaniu do używania pasów bezpieczeństwa. Niejednokrotnie w trakcie kontroli drogowej osoby nie korzystające z pasów bezpieczeństwa legitymują się zaświadczeniem o przeciwwskazaniu do używania tych pasów. W Ustawie Prawo ruchu drogowym art.39 ust. 2 wyraźnie mówi o "ORZECZENIU LEKARSKIM"

w tej sprawie, a nie o "ZAŚWIADCZENIU". W związku z powyższym proszę o wyjaśnienie różnicy między tymi pojęciami oraz wskazanie ewentualnych aktów prawnych, pozwalających na rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam Robert Ustawa nie precyzuje wzoru orzeczenia, ale skoro to ma być orzeczenie, to nie orzeczenie w formie zaświadczenia

Od Dariusz Kraśnicki lekarz medycyny pracy

 

Witam, jestem zainteresowana orzeczeniem lekarskim - przeciwwskazania do używania pasów bezpieczeństwa, jestem z Legnicy i jadąc do Pana na wizytę chciałabym mieć wszystkie potrzebne dokumenty, jestem osoba otyłą i naprawdę zależy mi na tym orzeczeniu. Proszę o odpowiedź jakie dokumenty są wymagane, z góry dziękuje, pozdrawiam. Najważniejsza jest osobista wizyta lekarska ale dokumentacja lecznicza też się przyda. Pasy Bezpieczeństwa Orzeczenie - przejście do prawo jazdy od 16 lat Wrocław Pytanie Orzeczenie o jeździe bez pasów Witam , czy jest możliwość wystawienia takiego zaświadczenia ? jakie koszty ? Czy można więc się umówić z panem na wysłanie takiego zaświadczenia a pieniądze przeleje na konto ? Jestem z Warszawy

  • Proszę o niewysyłanie takich próśb.
  • Jakiekolwiek orzeczenie lekarskie wystawiam wyłącznie po bezpośrednim badaniu lekarskim !!


Witam ! Panie doktorze Chciałbym zapytać o możliwość ubiegania się o orzeczenie zwalniające z obowiązku używania i zapinania pasów bezpieczeństwa. Choruję przewlekle na bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa (od 2000r,kilka razy rehabilitacja, 2x sanatorium,dość obszerna dokumentacja od lekarza rodzinnego,prawie nie rozstaje sie z lekami typu tramal,ketonal. Dodatkowo spora nadwaga 120 kg przy 174 cm wzrostu.Mam 41 lat Chciałbym mieć możliwość wyboru czy zapiąć pas czy nie, bo bardzo uprzykrza mi to życie (zwłaszcza na krótkich trasach czy w mieście) Będę w poniedziałek 23.08. we Wrocławiu przejazdem i jeśli widzi Pan dla mnie szansę chętnie się zgłoszę na badanie (jesli oczywiście dysponuje Pan wolnym czasem aby mi umożliwić). Kontakt e mailowy zaleciła pańska rejestratorka. Czekam na odpowiedź Z poważaniem Myślę, że wskazania są - umówić się przez rejestrację lub jakoś się skontaktujemy, gdyby to nie pasowało.

Badania na prawo jazdy Wrocław Kolejne pytanie z cyklu zaświadczenie, czy orzeczenie lekarskie o przeciwwskazanej jeździe w pasach bezpieczeństwa. Witam . na wstępie chciałbym życzyć Panu wszystkiego najlepszego w nowym roku ! Moje pytanie związane jest z ZAŚWIADCZENIEM LEKARSKIM o przeciwskazaniu do używania pasów bezpieczeństwa ! Czy zaświadczenie na druku Mz/L1 jest honorowane przez policję , Czy musi być jakieś specjalne orzeczenie na specjalnym druku? pytam bo mój lekarz który też ma uprawnienia do badań kierowców wystawił mi takie właśnie ZAŚWIADCZENIE ! twierdząc że to jest dobre bo nie ma wzoru druku, na jakim takie orzeczenie powinno być napisane! Nie wiem co o tym myśleć znalazłem Pana w internecie więc pozwoliłem sobie zadać takie pytanie ! czytałem że musi być orzeczenie więc, dlaczego lekarz wystawia zaświadczenie ??

proszę o rade ! Pozdrawiam. Ustosunkowując się do tych pytań widać, że temu lekarzowi jak i pytającemu jest obojętne, czy to jest zaświadczenie czy orzeczenie i tą terminologią posługuje się zamiennie. Nie jest to obojętne natomiast policjantowi, czy innej osobie nas kontrolującej, która musi przestrzegać prawa, a w Kodeksie drogowym jest wyraźnie mowa o orzeczeniu lekarskim, a nie zaświadczeniu, zwolnieniu, opinii czy cokolwiek innego podobnego byśmy nie wymyślili. Nie będzie tego problemu również rozstrzygał z reguły policjant, który chce zobaczyć po prostu orzeczenie lekarskie, ze stosowną treścią.

Wydaje mi się, że gdyby obie osoby wymienione w wcześniej w filmie zadały sobie trud sięgnięcia do Kodeksu drogowego lub przeczytały dokładnie, ze zrozumieniem treść mojej strony na ten temat, to wszystko od początku byłoby zrozumiałe, że orzeczenie to nie żadne zaświadczenie. Na tym kończę i zachęcam do zadawania pytań lub komentarzy do tego filmu, na kanale YouTube BY BY mówił wasz Darek Kraśnicki.

Podziel się: