W tym wideo zaprezentuję podejście WOMP-ów do osób, które po raz kolejny zostały złapane za jazdę po alkoholu.

Niestety, jeżeli jesteś kierowcą zawodowym, nie masz za bardzo co liczyć na jakąś litość. Tak jak w tym filmiku, w większości przypadków kierowca ciężarówki lub autobusu dostaje orzeczenie negatywne i praktycznie zostaje pozbawiony prawa wykonywania zawodu.

Sytuację może pogorszyć konieczność utrzymania rodziny oraz utrata świadczeń pieniężnych dla osób bezrobotnych. Bardzo często lekarze orzekają uzależnienie od alkoholu i kierowca jest kierowany na długotrwałą terapię odwykową. Nie jest to sprawa prosta dla osób z małych miejscowości, które muszą dojeżdżać do większych miast, gdzie takie placówki się znajdują.

  • Szanse na przejście badań odwoławczych w Instytutach Medycyny Pracy, po orzeczeniu negatywnym w WOMP sa praktycznie żadne. Do tego należy dodać horrendalny koszt tej usługi medycznej płatnej z kieszeni orzekanego kierowcy.
  • Również nie ma co liczyć na szczęście lub litość, bo trudno uzasadnić w jakikolwiek sposób prowadzenie po pijaku kilkunastotonowej  ciężarówki lub autobusu wypełnionego dziećmi.

    Jeżeli masz jakieś doświadczenia w temacie badań w WOMP za alkohol, to Twój komentarz jest mile widziany. Być może pozwoli to zrozumieć innym kierowcom rangę problemu i uniknąć niezwykle przykrych konsekwencji. Z reguły jest to wyrok sądu pozbawiający nas prawa jazdy na kilka lat, jakieś grzywny, oraz koszty powtórnych badań WOMP wraz z egzaminem państwowym na prawo jazdy.

Badania psychotechniczne po alkoholu
Alkohol i jazda po nim zdecydowanie się wykluczają!!

Podziel się: