Kurs na przewóz rzeczy i osób we Wrocławiu - wkrótce nowe zaostrzone zasady i ceny szkoleń po 10 września 2012 r- porady lekarza medycyny transportu.Ile kosztuje kurs na przewóz rzeczy? Od 10 września 2009 r zamiast starych kursów są  nowe - tzw szkolenia okresowe oraz kwalifikacja wstępna [70 godzin dla starych lub 280 dla nowych kierowców]. Kwalifikacja wstępna przyśpieszona trwa tylko 140 godzin, ale kierowca musi mieć powyżej 21 lat, co oznacza około miesiąc intensywnego szkolenia.

Kurs na przewóz rzeczy we Wrocławiu - oferta dla Rodaków z Wielkiej Brytanii !! Kurs na przewóz rzeczy - świadectwo kwalifikacji Wrocław - ile kosztuje ? -telefon kom.: - zapisy na kursy oraz wcześniej zasięgnij opinii fachowca !! Pytanie Witam...Mam mały problem i proszę o poradę i wskazówki...ukończyłem kurs prawa jazdy na ciężarówkę 10 lat temu pracowałem w tym zawodzie ok 5 lat z dość długimi przerwami Z tego co się orientuje przepisy zmieniły się i to bardzo... Nie wiem, czy w obecnym czasie mogę wsiąść bez żadnych obaw do ciężarówki i jechać nie martwiąc się kontrolą policji lub inspekcji transportu drogowego ? Jakie teraz czynności muszę wykonać chcąc poruszać się bez obaw? Proszę o jak najszybsze sprostowanie mojej sytuacji. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Odpowiedź Nie przedstawił Pan zbyt dokładnie swojej sytuacji prawnej, tym nie mniej wydaje mi się, że powinien Pan uczestniczyć w kursie dokształcającym na przewóz rzeczy.

    Jeżeli posiada Pan świadectwo kwalifikacji wydane przed 01.02.2002 roku lub zaświadczenie o ukończeniu kursu dokształcającego w zakresie przewozu rzeczy lub osób, to obowiązuje wyłącznie tzw część dodatkowa kursu.
    Obie części kursu na przewóz rzeczy tzn ogólną i dodatkową , jeżeli kierowca ubiega się po raz pierwszy o zatrudnienie na stanowisku kierowcy wykonującego transport drogowy osób lub rzeczy,
    Po ukończeniu kursu kierowca otrzymuje Zaświadczenie o ukończeniu kursu dokształcającego

Świadectwo kwalifikacji Wrocław wszystkie niezbędne badania dla kierowców samochodów ciężarowych, autobusów i Tir oraz na prawo jazdy Wrocław. Uwaga W chwili obecnej weszły nowe przepisy dotyczące kursów na przewóz osób - Na razie nikt nie wie o co chodzi !! Akty wykonawcze do znowelizowanej Ustawy o Transporcie Drogowym oraz Kodeksu drogowego [Dz U z 2006 r. Nr 235 poz. 1701] będą się stopniowo ukazywać. Wszyscy kierowcy zawodowi do 2014 roku zostaną przeszkoleni po nowemu, z otrzymaniem świadectwa kwalifikacji zawodowej oraz wpisem do prawa jazdy.

  • Najnowszą wiadomością jest plotka, że kurs na przewóz osób został skrócony z 280 godzin do 140 tak jak w Całej Europie [w tym dwadzieścia praktyki]
  • W dalszym ciągu jest to 4 razy dłużej niż poprzednio !! - niestety pół roku później okazało się, że to tylko plotka.

Od 2011-09-21 Świadectwo kwalifikacji Wrocław

2010 rok - wprowadzono w końcu kwalifikację wstępną przyśpieszoną - kurs trwa tylko 140 godzin !! Cena i koszt nowych kursów to raczej kilka tysięcy złotych. Szkoła na Weigla 12 Wrocław rusza z kursem za 6 tysięcy. Kurs na przewóz osób i rzeczy we Wrocławiu

Kurs na przewóz rzeczy cena

Podziel się: