Gabinet: ul. Kmicica 3, Wrocław
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype
 • Skierowanie ważne czy nie ??

  Kierowca kat B C CE dnia: wto, 11/30/2010 - 21:06

  "Na podstawie art. 122, ust. 1, pkt 3, litera "b" ustawy "Prawo o Ruchu Drogowym" - badaniu lekarskiemu przeprowadzanemu w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem podlegają: kierujący pojazdem skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego, jeżeli: kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości (wartości powyżej 0,25 mg/l = 0,5 promila) lub po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu.

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 stycznia 2004 roku (Dz.U. nr 2, poz. 15, § 2, ust. 2)- decyzję o skierowaniu na badania lekarskie wydaje Komendant Powiatowy (Miejski) Policji w ciągu 30 dni od dnia zaistnienia zdarzenia, określając termin na wykonanie badania - 30 dni od momentu odebrania skierowania. Więc jeśli PAN KOMENDANT wydaje takie skierowanie z datą około trzy miesiące po zaistnieniu zdarzenia - skierowanie takie jest WAŻNE czy NIE.

  Skoro jest w przepisie mowa o 30 dniach, a PAN KOMENDANT nie dotrzymuje tego terminu, a wobec powyższego dokument taki posiada wadę prawną wobec Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 07 stycznia 2004r.(Dz.U. nr 2, poz. 15, § 2, ust. 2. Bo chyba prawo jest równe wobec wszystkich. To tak jak z przedawnieniem wykroczenia po 12 miesiącach, przedawnieniem wykroczenia dyscyplinarnego itp. Wydziały Komunikacji i Panowie Komendanci w tym przypadku wykazują się niestety brakiem znajomości przepisów, skoro z takim opóźnieniem Komendanci wydają skierowania, a wydziały komunikacji wiedząc, że są wydane po upływie ustawowego terminu, wciskają petentom. Sodomia panie doktorze Sodomia. Co pan na to. Proszę o odpowiedź w tej kwestii. Pozdrawiam !!!

  • Pytanie ma charakter otwarty
  • Szczerze mówiąc nie jestem aż tak biegły w postępowaniu administracyjnym, a takie postępowanie może być podstawą do odwołania
 • Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <img> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

  Więcej informacji na temat formatowania  Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

  Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!


   

   

  We respect your email privacy

   
  Subscriber Counter


  Telefon do rejestracji
  601 775 123


  Rejestracja internetowa