Gabinet: ul. Kmicica 3, Wrocław
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype
 • Prawo Jazdy kat.B alkohol

  Kierowca kat B C CE dnia: pon, 09/17/2012 - 13:20

  Witam. Chciałem przedstawić swój problem. W roku 2011 mój ociec złożył wniosek o przymusowe leczenie odwykowe w stosunku do mojej osoby. W maju 2012 roku, a rozprawie w Sądzie przyznałem się do uzależnienia od alkoholu, została mi orzeczone przymusowe leczenie w trybie ambulatoryjnym. Termin leczenia ustaliłem na 17 września 2012 roku i leczeniu powyższemu się poddam. Nie pije alkoholu od lipca 2011 roku. W sierpniu 2012 roku dostałem pismo ze Starostwa tyczące skierowania mnie na badania lekarskie w WOMP, celem stwierdzenia czy nie zachodzą przeciwwskazania do kierowania pojazdem mechanicznym. Starostwo kieruje mnie na ww badanie na wniosek Prokuratury. W związku z powyższym mam następujące pytania:

  1. Czy stwierdzenie u mnie choroby alkoholowej /psychiatra i psycholog - biegli sądowi/, do której się przyznałem i której mam świadomość, stanowi dostateczną przesłankę do skierowania mnie na ww badania? /Znam wyroku Sądu, z których wynika, że na wysłanie na badanie osoby np. leczącej się psychiatrycznie jest niezgodne z prawem/?

  2.Czy moim obowiązkiem jest płacenie za ww badanie/mam udowodnić, że nie jestem wielbłądem płacąc za to, choć wiem, że np. w sprawach karnych czy o wykroczenia, za badanie takie płaci Prokuratura lub Policja/?

  Uczciwie dodaję, że w miesiącu lipcu 2011 roku miałem atak padaczki alkoholowej, byłem hospitalizowany, a w trakcie badania rezonansu głowy stwierdzono u mnie mikrogroczulaka przysadki mózgowej. Ponadto stwierdzono, że mikrogroczulak nie miał żadnego wpływu na atak padaczkowy, był to atak sticte padaczki alkoholowej, nie ma również, jak do tej chwili żadnego wpływu na moje zdolności psychofizyczne / badania ednokrynologiczne w normie, prawdopodobnie guz niewydzielający/
  Bardzo proszę o konstruktywną opinie, za co z góry dziękuje.

  @ Spotkałem się kiedyś z podobnym przypadkiem i prawo jazdy zostało zabrane.
  Czy tak będzie w tym przypadku? Trudno powiedzieć.

 • Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <img> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

  Więcej informacji na temat formatowania  Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

  Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!


   

   

  We respect your email privacy

   
  Subscriber Counter


  Telefon do rejestracji
  601 775 123


  Rejestracja internetowa