Dlaczego chcę pracować w policji ?

Wypowiedzi osób, które przeszły MS Serwis ma charakter otwarty - jak ktoś się dostał do tej służby, to może napisać, co powiedział psychologowi. Jest to pytanie, które z pewnością padnie podczas procesu rekrutacyjnego. Warto przygotować jakąś sensowną odpowiedź, ponieważ motywacja będzie ważną wskazówką dla psychologa, w przypadkach granicznych. Czasami test komputerowy jest na granicy normy i autoprezentacja może zadecydować o dalszej karierze. Psycholodzy na pewno zapytają o wady i zalety do policji. Poniżej podaję motywację osoby, która przeszła MS i już służy od kilku lat.

 

Dlaczego do policji? ˇ Praca w Policji to z mojej strony przemyślana decyzja. ˇ Skończyłam studia na Wydziale Nauk Społecznych, kierunek politologia, specjalność administracja samorządowa oraz studia podyplomowe w kwestii uprawnień pedagogicznych

 

ˇ Przygotowania do testu z wiedzy ogólnej nie sprawiły mi problemu, ponieważ wymagane wiadomości w dużej części pokrywają się z wiedzą zdobytą na studiach. W kierunku przydatnych wiadomości z punktu widzenia policji zawsze można się doszkolić ˇ Policjant to między innymi osoba wysportowana, dbająca o kondycję fizyczną, zwinna, wytrzymała i silna - to badał test fizyczny. Ja uprawiam sport: biegam, pływam nigdy nie był to dla mnie obowiązek wręcz przeciwnie przyjemność. ˇ Zdaję sobie sprawę, że to trudna praca, odpowiedzialna i niebezpieczna (przestępcy, rozboje, kradzieże, gwałty, morderstwa, interwencje w patologicznych rodzinach, posiadanie broni to nie błahostka). Wiem, bo mój wujek pracował w policji, a obecnie pracuje szwagier . Nie zakładam z góry najgorszego ale liczę się z tym, że w tej pracy trzeba być przygotowanym na najgorsze, potrafić szybko podejmować decyzje, być twardym, odpowiedzialnym ˇ Z drugiej strony to praca, która daje stabilność, zatrudnienie, stałą pensję, prawa emerytalne po krótszym okresie pracy niż w pozostałych zawodach, możliwość rozwoju, szkolenia. To praca, w której człowiek się nie nudzi i która potrafi dać dużo satysfakcji.

Dlaczego chcę pracować w policji psychotesty.

Podziel się: