Badania kierowców cukrzyca, zasady badania cukru Jestem kierowca od 20 lat większość przepracowałem w nocy.ale ostatnio mam kłopot bo zaczynam zasypiać za kierownicą. Wygląda to tak, ze jadę i nagle na parę sekund wyłączam się pomimo, że w dzień sypiam po 8 - 9 godzin po 2 - 3 godzinach jazdy zaczynam tracić kontrole nad oczami i całym ciałem .

Kiedy nie jadę, mogę nie spać 2 doby a jak siadam do auta nawet po wyspaniu, to mi sie umysł i oczy wyłączają. Obecnie mieszkam w Anglii i nie bardzo mogę iść po poradę do angielskiego doktora [słaby bardzo angielski]. Proszę o możliwie najszybszą pomoc [informację co to może być] Pracować muszę a nie chciałbym nikogo zabić Z poważaniem Andrzej

Cukrzyca wydaje mi się jednak najbardziej prawdopodobną przyczyną , pomimo całej niedoskonałości tej internetowej diagnozy. Domyślam się tylko ile Pan ma lat, nic nie wiem o wadze, wzroście, obciążeniach rodzinnych itd. Należy dodać, że podczas badania na prawo jazdy kandydata na kierowcę, lekarz jest zobowiązany do wykluczenia cukrzycy po ocenie wyników cukru. Prawo jazdy a cukrzyca, to niestety nie jest rzadki problem dla lekarza badającego kierowców !!

  • Cukrzyca typu 2 leczenie insuliną - częstotliwość badań kierowców zawodowych
  • Badania okresowe co rok, przy udokumentowanej konsultacji diabetologicznej co kwartał oraz neurologicznej i okulistycznej co roku. W praktyce oznacza to terminowe prawo jazdy.
  • Kierowcy amatorzy - częstość badań maksymalnie co 5 lat
  • Ograniczenia zawodowe powinny być stosowane po wnikliwej, indywidualnej analizie stanu zdrowia danego kierowcy.
  • Teoretycznie, sam fakt rozpoznania cukrzycy nie powinien stanowić przyczyny dyskryminacji zawodowej.

Podziel się: